W czwartek, 30 stycznia, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wolsztynie odbyło się posiedzenie Wolsztyńskiej Rady Seniorów. Podczas spotkania Burmistrz Wolsztyna Dominik Tomiak przedstawił plany budżetowe gminy Wolsztyn wraz ze szczegółowym omówieniem inwestycji, zwłaszcza kwestii dotyczących Seniorów – wprowadzenie Karty Mieszkańca, a w jej ramach Karty Seniora, przeprowadzenie naboru na udostępnienie Opasek SOS. Burmistrz wraz z Radą Seniorów zapowiedział działania skierowane do osób starszych z terenów wiejskich, celem zapoznania ich potrzeb.
Gośćmi specjalnymi posiedzenia byli przedstawiciele Grodziskiej Gminnej Rady Seniorów, odwiedzający Wolsztyn już po raz kolejny na podstawie owocnej, przyjacielskiej współpracy. Ostatnia wizyta gości z Grodziska Wlkp. odbyła się wiosną ubiegłego roku, kiedy to podczas miejskiego spaceru po centrum miasta poznali historię Wolsztyna i odwiedzili Muzeum Marcina Rożka oraz muzeum Roberta Kocha. Podobnie, jak wiosną, tak i podczas styczniowego spotkania za część turystyczno – promocyjną odpowiedzialna była Katarzyna Jęczmionka z Biura Promocji i Turystyki. W pierwszej kolejności seniorzy poznali kalendarium najważniejszych wydarzeń kulturalnych i sportowych organizowanych w 2025 r. na terenie miasta i gminy Wolsztyn, m.in. z szczególnym uwzględnieniem jubileuszowych festiwali, takich jak: 15. edycja Festiwalu Czyste Country, 30-lecie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, 50-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Kębłowo. Przedstawicielka Biura Promocji i Turystyki wspomniała również o ważnych datach z kalendarium historycznego miasta, a mianowicie przypadającej w listopadzie 140. rocznicy urodzin Marcina Rożka oraz grudniowej 120. rocznicy przyznania Nagrody Nobla Robertowi Kochowi.
Po spotkaniu w wolsztyńskim ratuszu grodziscy goście zostali zaproszeni do Obry celem zapoznania się z pocysterskim dziedzictwem, dziś zarządzanym przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów. Grodziscy Seniorzy poznali piękno architektury kościoła p.w. Św. Jakuba Większego, obejrzeli bogate zbiory Muzeum Misyjnego z pamiątkami przywiezionymi przez Oblatów niemal z każdego zakątka świata. Spotkanie zakończyło się przedstawieniem gościom nowej oferty pocysterskiej Obry – Domu Rekolekcyjnego ALMA MATER, słynącego nie tylko z przestrzeni ciszy i skupienia sprzyjających organizacji rekolekcji, ale także z … przepysznej kuchni. Goście zjedli obiad oparty na regionalnych produktach. W myśl lokalnego powiedzenia „W Obrze jest dobrze” zadowoleni goście udali się w drogę powrotną, wyrażając zainteresowanie ofertą turystyczną Ziemi Wolsztyńskiej i ochoczo zgłaszając chęć powrotu i zorganizowania wyjazdu krajoznawczego dla grodziskich seniorów. W ramach wycieczki planowane jest zapoznanie z bogatą ofertą klasztoru w Obrze oraz uczestnictwo w majowych wydarzeniach przygotowanych przez braci alumnów obrzańskiego seminarium.